Trafikalt grunnkurs for klubbens medlemmer, familie og venner

I samarbeid med vår gode samarbeidspartner Stig Berentsen Trafikkskole AS arrangerer vi trafikalt grunnkurs i januar 2021 for alle klubbens medlemmer, familie og venner i klubbhuset.

Før man kan ta kjøretimer eller øvelseskjøre, må man ta trafikalt grunnkurs. Det skal gi en grunnleggende forståelse for hva det innebærer å være fører og ferdes i trafikken. Man må være minst 15 år for å delta på kurset.

I en hektisk hverdag er det muligens vanskelig å finne tid til å ta trafikalt grunnkurs. Hvorfor ikke bare ta det i klubbhuset når man allerede er i parken? Det er totalt 16 plasser grunnet smittevernrestriksjoner, men ved behov vil det bli arrangert flere kurs. Datoer og tidspunkt blir annonsert så fort det er klart.

Ønsker du å melde deg eller ditt barn på og/eller har spørsmål? Ta kontakt med Trond Madsen på trond.madsen@lyngbo.no. For mer informasjon om Stig Berentsen Trafikkskole AS, besøk deres hjemmeside her.